18 Temmuz 2012 Çarşamba

Burak Yılmaz’ın Sözleşmesi Karşılıklı Fesih Edildi!

Burak Yılmaz’ın Sözleşmesi Karşılıklı Fesih Edildi!
Galatasaray Profesyonel Futbol Kulübü’nün KAP’a bildirdiği, Trabzonspor’un yıldız oyuncusu Burak Yılmaz ile Kulübü Trabzonspor arasındaki sözleşme karşılıklı olarak fesih edildi. Trabzonspor’un kamuyu aydınlatma platformuna gönderdiği yazıda,
“Daha önce kamuoyuna açıklamış olduğumuz 09.07.2012 tarihli özel durum açıklamamızda, futbolcumuz Burak Yılmaz’ın F.C. Lokomotiv Moscow kulübüne transferi konusunda görüşmelere başlandığı bildirilmişti. Yapılan bu transfer görüşmeleri neticesinde kulübümüz ile F.C. Lokomotiv Moscow kulübü anlaşma aşamasına gelmiş olmasına rağmen, futbolcumuz Burak Yılmaz’ın F.C. Lokomotiv Moscow kulübü ile anlaşamaması dolayısıyla bu transfer görüşmeleri olumsuz sonuçlanmıştır.
Bunun ardından futbolcu Burak Yılmaz kulübümüz ile arasındaki 25.07.2011 tarihli sözleşmenin 6-D maddesini, Galatasaray Kulübü aracılığıyla kullanarak, serbest kalma yoluna gitmiştir. KDV hariç 5.000.000.-EUR peşin ödeme ve futbolcunun bir sonraki transferinden KDV hariç %25 pay verme şartlarının, Galatasaray Kulübü tarafından tamamlanması dolayısı ile futbolcu Burak Yılmaz ile kulübümüz arasındaki 25.07.2011 tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir.”
ifadeleri yer aldı.